תכירו את קבוצת הפייסבוק

facebookgroupLG
מי שגרה רחוק ממפגש רגיל, מוזמנת להצטרף לקבוצת הפייסבוק של ללל ישראל. שם תמצאי עזרה ועידוד מאמהות עם תינוקות בכל הגילאים, ומידע רשמי ממדריכות ללל. המדריכות משתדלות לציין בחתימתן “מדריכת ללל”. כדי להתקבל כחברת הקבוצה, אחת ממנהלות הקבוצה צריכה לאשר אותך. לרשותן של חברות הקבוצה עומדים קבצים עם קישורים לדיונים מעניינים בנושאי הנקה והורות.

סטפני מבאר-שבע, שהיא אמא פעילה בקבוצה, השאירה לנו תודה מרגשת:

“בנות יקרות, מחר אני והקטנצ’יק שלי סוגרים שנה שלמה של הנקה, מי היה מאמין…..
בהסתכלות לאחור אני עדיין לא מצליחה להבין איך התחלתי עם זה, לא מצליחה להבין מה קרה בלידה או ישר אחריה שהפך אותי בשנייה לאימא שכל מה שרצתה זה להניק את בנה. תמיד ידעתי שאנסה אבל מעולם לא חשבתי שההנקה תהפוך לחלק כל כך משמעותי בטיפול בבן שלי ובטח שלא בחיים שלי. בעיקר לאור העבודה שמהיום הראשון לאחר הלידה, עוד בבית החולים, מצאתי את עצמי נאבקת בצוות האחיות, במשפחה ובכלל בכל מי שסבב אותי רק בשביל הזכות הכי בסיסית של הקטנצ’יק שלי. מכיוון שלא התכוננתי מראש להנקה יצאתי בסטרס נוראי הביתה כי לא היה לי שמץ של מושג אם הבן שלי אוכל או לא, אם יש חלב או לא ובאמצעות אישה מדהימה אחת (איזבל) ששיגעתי בטלפון באותו ערב, שהצליחה להרגיע אותי והמליצה לי לראות יועצת הנקה (לא היה לי מושג שיש בכלל מקצוע כזה). פניתי ליועצת ההנקה הראשונה שגוגל המליץ לי עליה באזור הדרום ולצערי לא עזרה לי הרבה. אבל עם המון התמדה, אינטואיציה ויונק מדהים שהקל עלי מאוד הצלחתי לסיים את חופשת הלידה (3.5 חודשים) בהנקה מלאה. ואז הגיע המשבר הכי גדול – חזרה לעבודה. נכנסתי ממש לדיכאון, לא רציתי להפסיק להניק וכמה שקראתי, לא ידעתי עדיין כלום על הנקה ובטח לא על הנקה וחזרה לעבודה. מכיוון שלא רציתי בשום אופן לתת תמ”ל מצאתי את עצמי שבוע לפני החזרה בוכה מול דפי האינטרנט ולא באמת יודעת מה לעשות עד שממש במקרה (בקבוצה אחרת בפייסבוק) מישהי הפנתה אותי לקבוצה המדהימה הזאת ומכאן הכל פשוט התחיל לזרום!
לצערי בדרום אין קבוצה של לה לצ’ה אבל כמות המידע שזורמת בקבוצת הפייסבוק והעובדה שכבר לא הייתי לבד (היה לי אתכן) עזרה לי מאוד להתמודד עם עוד המון משברים שהיו בדרך.
היום, אחרי שנה, אני לא מפסיקה לחשוב איפה הייתי יכולה להשיג את כל התמיכה שקיבלתי מכן ואת כל הידע שצברתי עד היום אם לא מהקבוצה?! ומעבר לזה, קיבלתי מכן המון ביטחון, תחושת שייכות, כבוד לעצמי ולכל המניקות האחרות והמון שקט נפשי.
אז פשוט תודה, תודה ענקית לכל המדריכות והאימהות המקסימות שעזרו לי להבין שהנקה היא הרבה מעבר לתזונה. הנקה היא עולם ומלואו.”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *