סיכום: כנס המיניקות הגדול של ליגת לה לצ'ה

אז איזה כנס היה לנו ?

אחרי שנים רבות שהתמקדנו בכנסים השנתיים שלנו בנשות מקצוע, החלטנו שהגיע הזמן לעשות כנס למי שהכי חשובות, לאמהות עצמן!

בזכות פרסום הכנס בקבוצת הפייסבוק שלנו ובמפגשי קבוצות לה לצ'ה השונים ברחבי הארץ, הגיעו למעלה מ- 200 אמהות ביום שישי בבוקר לגני התערוכה בתל אביב. אמהות יהודיות, ערביות ומסביב לעולם, וביניהן: מיניקות, שואבות בלעדי והריוניות אשר המכנה המשותף לכולן הוא הרצון לשמוע על הנקה וחלב אם, והרצון לחוש את התמיכה ההדדית ולחגוג את האחווה הנשית והאימהית. להיות מוקפת בחברת אמהות אשר מבינות אותך ומקבלות אותך יחד עם התינוק/הפעוט כעסקת חבילה אחת זו אחת המתנות הנכספות שהכנס הצליח להעניק.

בכנס היו שתי הרצאות מרתקות מפי שתי מומחיות בתחום. בהרצאות של לה לצ'ה הייחוד הגדול הוא שהאמהות מוזמנות להקשיב להרצאה יחד עם התינוקות והפעוטות שלהן, כך שבזמן ההרצאות  היו אמהות שהיניקו, הרדימו, האכילו, וטיפלו בילדיהן. כמה כיף שאפשר להיות בחברת מבוגרות ולהאזין להרצאות ולעשות את כל זה יחד עם התינוק.

ההרצאה הראשונה הייתה "היהפוך חלב למים?" מאת ד"ר שרון ברנסבורג צברי ( מדריכת ללל, יועצת הנקה, היועצת המדעית של מעבדת מיימילק ומהועד המייסד של בנק החלב בישראל( IBCLC, PhD שהידע המחקרי שלה שווה זהב כמו חלב אם. שרון הסבירה את ההרכב הייחודי של החלב, את חשיבותו, את תרומתו להתפתחות התינוק, את הייחודיות שלו לעומת תמ"ל, את הערך שלו מעבר לשנת החיים הראשונה ועוד.

ההרצאה השנייה הייתה של ד"ר ג'ינה וייסמן (יועצת הנקה ואחות מוסמכת, מנהלת מועדון הנקה חלב אם) DMD, IBCLC, RN "לישון כמו תינוק : על שינה, תינוקות והנקה". לג'ינה ניסיון רב עם אמהות מיניקות ובעצמה היניקה את ארבעת ילדיה. נושא השינה הוא הנושא שלרוב הכי בוער ומדיר שינה מעיני ההורים. ההרצאה בעיקר דיברה על אופי השינה של התינוק היונק, שינה משותפת כמענה מירבי לאמא וליונק בהתמודדות עם תקופה מאתגרת זו , וכללי הבטיחות לשינה משותפת. ג'ינה סיכמה את הרצאתה בשאלה/משפט השכיח שנאמר כביקורת לשינה משותפת: "האם אותם תינוקות / פעוטות שישנים כך מתרגלים?" ותשובתה ההחלטית הייתה: "שבוודאי הם מתרגלים" ! הם מתרגלים להיות מבוגרים שאוהבים להירדם מכורבלים ושתמיד יחפשו דרך להתחבק ולחבק ☺. שתי ההרצאות צולמו ובהמשך יהיה ניתן לראותן באתר שלנו.

בין ההרצאות האמהות שוטטו להנאתן ביריד הדוכנים המגוונים. היו דוכנים של מוצרים לאמהות, מוצרים לתינוקות, שרשראות הנקה, בגדים וחזיות הנקה, מנשאים, משאבות, רפידות, ענברים, כריות נחש, ספרים שונים, פיזיותרפיסטיות לרצפת האגן ועוד דוכנים מקסימים של אמהות יוצרות. בנוסף להסתובבות בדוכנים, האמהות יכלו להכיר מקרוב חלק ממדריכות ליגת לה לצ'ה באופן אישי ואף להתייעץ איתן במהלך ההפסקות. לנוחיות האמהות הייתה שתייה לאורך כל הכנס וכיבוד קל בהתאם, מקומות ישיבה נוחים ומתחם לחניית עגלות. למי שרצתה מזכרת מהכנס ניתן היה להצטלם לצילום של מגנט עם כיתוב של ליגת לה לצ'ה.

את הכנס חתמה מדריכת לה לצ'ה לילי ורדי בסיפורה האישי והמרגש על הנקה כנגד כל הסיכויים. הסיפור של לילי סחף את כולנו ולא הותיר עין יבשה אחת באולם. לילי סיפרה את סיפורה, כיצד הצליחה להיניק את בתה שנולדה בעזרת אם פונדקאית. היה זה תהליך ארוך ומאתגר עם ירידות ועליות מהול בכל הרגשות של: עצב, אכזבה, ייאוש,  אהבה, שמחה ותקווה. את סיפורה של לילי ניתן למצוא באתר ומומלץ מאוד לקריאה .

הכי מאתגר בכתיבת סיכום אירוע שכזה זה להצליח להעביר את התחושות המיוחדות והאווירה הכל כך ייחודית שהייתה בכנס, והכי טוב שניתן לעשות הוא כבר מעכשיו להזמין אתכן לחוות זאת בכנס העתידי הבא שלנו.

באהבה גדולה מדריכות ליגת לה לצ'ה