מפגשי ליגת לה לצ’ה בכפר יונה

קבוצת ליגת לה לצ’ה בכפר יונה פועלת כבר למעלה מ-10 שנים. המפגשים מתקיימים במתנ”ס כפר יונה (שד’ מנחם בגין, צמוד למועצה), פעם בחודש, בין 09:30 ל- 11:00 בבקר, בכל יום ד’ האחרון של החודש.

A La Leche League meeting with mothers in a circle holding babies

צילום: ג’ינה ויסמן

המתנ”ס מעמיד לרשותנו אולם ג’מבורי, מרווח ונוח עם חנייה בשפע וגישה נוחה לעגלות.  את המפגשים מנחה ג’ני ספארק אלמליח מדריכת ליגת לה לצ’ה, ואמהות שהניקו בהצלחה בעצמן.

למפגשים מגיעות אמהות לאחר לידה עם תינוקות בני ימים אחדים, אימהות לתינוקות בוגרים יותר ופעוטות בני שנה עד שנתיים. וגם, אימהות עובדות שמגיעות ללא התינוק, נשים בהריון ולפעמים גם סבתות….

האימהות מביאות איתן מגוון של אתגרים כמו: עייפות, גזים, חשש שאין מספיק חלב,  חזרה לעבודה, שאיבה, מעבר למוצקים וגמילה. חלקן מתמודדות עם אתגרים הנובעים ממצבי הנקה מיוחדים: הנקה בזמן הריון, הנקת צמד (אחים שאינם תאומים), לשון קשורה, חוסר תמיכה מהסביבה וכו’.

בין האימהות יש כאלה שלא היניקו בילד הראשון ויש גם אימהות שממשיכות עם הקבוצה גם בילד השני או השלישי שלהן…

המפגש מתחיל בסבב שבו כל אמא משתפת מחוויותיה ושואלת על מה שמטריד אותה עכשיו. בהמשך מתפתחות שיחות בנושאי הנקה וגם  בהיבטים אחרים של גידול ילדים הקשורים בהנקה. המדריכות תורמות לדיון מידע מקצועי המבוסס על מחקרים עדכניים.

נמצא שאמהות המקבלות מידע, תמיכה והזדמנות לפגוש עוד נשים מיניקות, מצליחות להתגבר על קשיים העולים לפעמים בתקופת ההנקה, ונהנות יותר מחוויית ההנקה שלהן.  קבלת תמיכה מגבירה את בטחונה העצמי של האם. הדבר יכול להקל עליה להיענות בחופשיות לאיתותי התינוק שלה, ולגדל את ילדיה לפי ערכיה. בדיוק לשם כך קיימת ליגת לה לצ’ה.

הכניסה למפגשים חופשית, מי שרוצה ויכולה מוזמנת לת רום 20 ש”ח למפגש.

להתראות במפגש הבא!

View Larger Map

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *