ריח מוזר מהפטמות בזמן הריון

ראשי Forums הנקה ריח מוזר מהפטמות בזמן הריון

הדיון הזה מכיל 4 תגובות, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  גינת ללל לפני 2 חודשים, 2 שבועות.

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

milky
    משתתף

היי

יש לי שאלה מאד מוזרה…

אני בשבוע 30 הריון שני.

הפסקתי להניק את הגדול לפני כשנה ואחרי הפסקת ההנקה היה לי ריח של חלב חמוץ מהפטמות לתקופה של כחודש.

עכשיו בהריון חזר לי הריח הזה עם מעט הפרשה לבנה שומנית עם ריח של חלב מקולקל :-/

אשמח לדעת אם מישהי פעם שמעה על דבר כזה… האם יש סיכוי שהגוף לא התנקה מהשאריות חלב מההנקה הקודמת?

גינת ללל
    מנחה

זאת אכן שאלה מעניינת…
    בשלב הגמילה וגם בהריון, שבו מתמעט החלב, בד”כ עולה ריכוז המלחים בחלב (תינוקות שיונקים לפעמים מתלוננים על הטעם המלוח או מבקשים מים אחרי הנקה). מעניין שזה מריח לך כחמוץ.

לגבי התנקות – לא ברור שהשד צריך להתנקות (כפי שהיינו צריכים במקרה של בקבוק 🙂 ).

בכל מקרה אבדוק עם מדריכות נוספות אם יש מידע נוסף.

הרבה הצלחה ושיהיה בשעה טובה!
    גינת מדריכת ללל

גינת ללל
    מנחה

שלום יקירה.
    התייעצתי עם מדריכות נוספות ואלו הכיוונים הבאים:
    יכול להיות שיש משהו בעור שמגיב לשינויים ההורמונליים וגורם לריח? אם זה נראה לך אפשר לברר עם רופא/ת עור.

באופן כללי מתרחשים שינויים הורמונליים הן בהריון והן במהלך ההנקה. השינויים האלה משפיעים על החלב ועשויים לשנות את הריח שלו (יכול להיות שאת מאוד רגישה לריחות?). יכול להיות שזה מריח לך כחמוץ/מקולקל..?
    אולי תוכלי לבחון מה מפריע לך או מדאיג אותך בריח ונוכל לחפש מענה?

על פניו, מה שאת מתארת נשמע כמו הפרשה של קולוסטרום – החלב הראשוני שהוא אכן עשיר במלחים וחשוב מאוד לרך הנולד.
    כפי שכבר ציינו, אין לשד צורך להתנקות, כפי שכלי דם שנפתח ויוצא ממנו דם לא צריך להתנקות 🙂

מה את אומרת?

שיהיה בשעה טובה ובקלות,
    גינת

milky
    משתתף

היי גינת

המון תודה על התשובה. זה בוודאות לא מהעור אלא מחלב המופרש מהפטמות.

הדאגה היחידה שלי היא האם בבוא העת כשהתינוקת תתחיל לינוק שישאר הריח החמוץ הזה בחלב…

גינת ללל
    מנחה

שלום יקירה.
    אולי יעזור להזכר איך היה בהנקה הקודמת?
    אולי אפשר לטעום את החלב המופרש?
    אולי לתת לעוד מישהו להריח (אפשר לסחוט טיפה לכפית ולת להריח) ולבחון איזה ריח אדם אחר מריח?
    גם אם הריח מפריע, לא כ”כ סביר שהגוף ייצר חלב מקולקל…

מה דעתך?

הרבה הצלחה, גינת

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.