קשיים בהירדמות – האם בגלל רעב ?

ראשי Forums הנקה קשיים בהירדמות – האם בגלל רעב ?

הדיון הזה מכיל תגובה 1, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  גינת ללל לפני 1 שבוע.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

Tamark
    משתתף

שלום,

הבן שלי בן 6 שבועות מחר.

בימים האחרונים ההרדמות שלו נהיו מאד ארוכות והוא גם לא מצליח “ליפול” לשינה אלא לאחר כמה פעמים של נענועים, טפיחות , מוצץ ועוד. למשל בהשכבת הלילה הוא יונק מ2 צדדים במשך לפחות 40 דקות, או שנרדם ומתעורר לאחר כמה דקות או שלא נרדם כלל. ואז מתחיל סשן נסיונות שכולל נענועים, השכבה עלי על הבטן, טפיחות על הגב,מוצץ (לא ככ אוהב) ועוד ועוד. אם לא נרדם אני מציעה לו שוב לינוק, לא תמיד הוא רוצה. לעיתים, כשאני כבר מיואשת לאחר שעה פלוס של נסיונות, אני גם נותנת לו נוטרילון והוא לפעמים שותה 40-60 ולפעמים רק כמה שלוקים. לפעמים זה עוזר להירדמות ולפעמים לא… בקיצור – אני מנסה להבין האם הוא רעב ??? או משהו אחר מפריע לו ?

גם במהלך היום ההרדמות שלו “מצריכות מאמץ” ויוצא שיש ימים שהוא ישן מעט מדי. למרות זאת הוא לא תינוק עצבני בזמן ערות.

אולי יש לכן רעיון בשבילי ? איך אוכל לשלול רעב ?

תודה רבה

תמר העייפה 🙂

גינת ללל
    מנחה

שלום תמר ומזל טוב!

תקופת ההתרגלות לעולם ולהורות בד”כ מאוד מעייפת.
    יש גם הרבה שינויים ממש מיום ליום, פתאום הקטנים יותר עירניים ומתעניינים בעולם.
    כל תינוק מוצא את הדפוס שלו, לפעמים דפוס השינה קצר יותר וקורה יותר פעמים במשך היום. בנוסף, ככל שקטני גדל, שעות העירות שלו מתארכות.
    הרבה תינוקות רכים פחות רגועים בשעות הערב. הרבה פעמים הם זקוקים להנקות צבר (הנקה אחת ארוכה ומתמשכת או הרבה הנקות חוזרות) זו אחת הדרכים שלהם להתארגן לקראת הלילה.
    לפעמים יש צורך באמצעי הרגעה אחר כמו מנשא או נשיאה בידיים (בזה גם אבא יכול לעזור 😉 ).

קטני ממש בתחילת דרכו וממש עוד אין עניין של הרגלים, אבל יש צורך בעזרה בהתרגלות למציאות שמחוץ לרחם.
    נגישות לשד וקשב והיענות לסימנים שלו יקלו על ההתנהלות.

אם יש בקבוק ומוצץ צריך לבחון אם קטני התרגל אולי לזרם המהיר ופחותמעונין לינוק ואם יש בלבול פטמות.

אז מה את אומרת?

הרבה הצלחה והנקה מהנה,
    גינת מדריכת ללל

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.