כמות חלב ביחס למספר הנקות ביום

ראשי Forums הנקה כמות חלב ביחס למספר הנקות ביום

הדיון הזה מכיל 5 תגובות, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  אליענה ללל לפני 5 חודשים, 1 שבוע.

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

odeya
    משתתף

<span style=”color: #1d2129; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px;”>הי, אשמח להתייעץ..</span>

<span style=”color: #1d2129; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px;”>בן חודש. שוקל 5.100. השתחרר מבית החולים במשקל 4.150. עד לשבוע שעבר הקפדתי לתת לו כל 3 שעות (ביום ובלילה) למרות שלא תמיד דרש.. החל מהשבוע התחלתי לרווח ולקחת לפי מתי שדורש- יוצא בממוצע בערך כל 4 שעות- ז”א בערך 6 פעמים הנקה ביממה ולא כמו מה שמומלץ- בין 8-12 הנקות ביממה- האם כמות וייצור החלב תיפגע? מפחדת שכמות החלב תלך ותרד.. </span>

שלום יקרה,

נשמע שפיצי מקבל את מה שצריך ועולה יפה במשקל. אכן לרוב התינוקות דרושות לפחות 7-8 הנקות ביממה כדי לקבל את הכמות הדרושה ולהמשיך לאותת לגוף האם לייצר את הכמות הדרושה.

הרבה תינוקות מדלגים על ארוחה ועושים הפסקה אחת ביממה, ובזמנים אחרים מצופפים יותר הנקות.

יש תינוקות “טובים מדי” שיכולים לא לבקש מספיק פעמים וזה עלול לפגוע בעליה במשקל.

מה דעתך, בלילה לא להעיר אותו לאכול – כמובן להניק אותו אם קם, ובשאר הזמן להציע לו כך שיהיו 7-8 הנקות ביממה לפחות, תוך מעקב אחרי עליה במשקל?

המשך הנקה מהנה,

אליענה ללל

שלום יקרה,

נשמע שפיצי מקבל את מה שצריך ועולה יפה במשקל. אכן לרוב התינוקות דרושות לפחות 7-8 הנקות ביממה כדי לקבל את הכמות הדרושה ולהמשיך לאותת לגוף האם לייצר את הכמות הדרושה.

הרבה תינוקות מדלגים על ארוחה ועושים הפסקה אחת ביממה, ובזמנים אחרים מצופפים יותר הנקות.

יש תינוקות “טובים מדי” שיכולים לא לבקש מספיק פעמים וזה עלול לפגוע בעליה במשקל.

מה דעתך, בלילה לא להעיר אותו לאכול – כמובן להניק אותו אם קם, ובשאר הזמן להציע לו כך שיהיו 7-8 הנקות ביממה לפחות, תוך מעקב אחרי עליה במשקל?

המשך הנקה מהנה,

אליענה ללל

odeya
    משתתף

רעיון טוב.

במהלך היום לא ארווח ואתן כל 3 שעות ובלילה מתי שידרוש.

תודה רבה רבה

odeya
    משתתף

בהמשך להתכתבות שלנו יש לי עוד 2 שאלות-

אני אני לא מעירה אותו בלילה לאכול ואני לא שואבת- האם יהיה לי גודש? או שהגוף יתרגל לא לייצר חלב בלילה?

שאלה נוספת- אני רוצה להתחיל לשאוב “בקטנה” כדי שהקטן יתרגל לבקבוק ושיהיה חלב שאוב קצת במקפיא למקרה הצורך. אני לא רוצה לייצר סטוק..

חשבתי לשאוב פעם ביום- “שאיבה מבוקרת”..

אני מפחדת שאם אתחיל לשאוב הגוף ייצר הרבה חלב ואהיה כל היום סביב השאיבות.

מאיפה מתחילים? מתי כדאי לשאוב? וכמה זמן?

תודה

שלום יקרה,

הגוף מתרגל לייצר חלב לפי הביקוש. אם השינוי הוא לא דרסטי – כמו הפחתת הרבה הנקות בבת אחת, או הוספת שאיבות רבות הגוף מאזן את עצמו.

שאיבה מזדמנת יכולה להיות מתי שנוח לך – אפשר מיד לאחר כמה הנקות ברצף כל פעם כמות קטנה, לקרר , ולאחד למנה. אפשר כשעה לאחר הנקה, אפשר להיניק מצד אחד ולשאוב מצד שני , בקיצור- מה שעובד בשבילך.

המון בהצלחה!

אליענה ללל

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.