חזרה לעבודה

ראשי Forums הנקה חזרה לעבודה

הדיון הזה מכיל 2 תגובות, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  Poly לפני 6 ימים, 13 שעות.

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

Poly
    משתתף

שלום,

בן כמעט עשרה חודשים, בקושי אוכל מוצקים (במקרה הטוב ביצה אחת בבוקר וקציצה אחת בצהריים) ויונק המון, במיוחד מסביב לשינה (בצהריים מתעורר כל חצי שעה לינוק וכמובן נרדם בהנקה ומתעורר ויונק). אז המזון העיקרי שלו כרגע זה הנקה.

בגיל שנה אני חוזרת לעבודה ואנחנו משאירים אותו עם אמא שלי. אנחנו רוצות להתחיל תקופת הסתגלות של חודשיים שבה נשאיר אותו עם אמי פעם בשבועה לכמה שעות.

יש לי בעיה לשאוב – זה עושה לי מצב רוח ירוד עד כדי דמעות בעיניים, ואני ממש סובלת. אני רוצה להימנע משאיבות.

השאלה שלי היא האם זה בסדר מבחינת בריאות התינוק לתת לו במקום חלב שאוב כל מיני דייסות משביעות לפני השינה?

זה אומר שאנחנו נחליף לו את כל ההנקות צהריים במוצקים, ואני לא בטוחה שזה בריא. כשאתחיל לעבוד, לא יהיה בבית במשך 11 שעות.

אשמח לעצה,

תודה

גינת ללל
    מנחה

שלום פולי.
    איזה יופי שכבר 10 חודשים אתם נהנים מהנקה ושהות משותפת!

עפ”י המלצות משרד הבריאות אין צורך בתמ”ל מגיל שנה. אפשר לתת חלב ניגר ועדיף לגוון במוצקים ולתת אותם בתור ארוחה.

אולי יעזור להציע לקטני אוכל במרקמים שונים, טמפרטורות שונות, לתת לו להחזיק את האוכל בעצמו. הרבה תינוקות פחות מתלהבים מאוכל מרוסק ומעדיפים מזון שלם. אכילה בחברה גם תורמת לרצון להתנסות במזון.
    אפשר לקרוא מידע נוסף וטיפים במאמר המצורף

מה דעתך?

הרבה הצלחה והמשך הנקה מהנה,
    גינת מדריכת ללל

Poly
    משתתף

תודה רבה על התגובה ותודה על ההפנייה למאמר.

כן, אני נותנת לו בעיקר אוכל אצבעות למרות שניסיתי גם טחון כמה פעמים. הוא מתלהב מהכל, אבל אוכל ממש ממש מעט. כשהוא רעב, הוא רוצה רק ציצי, נראה שהוא לא מקשר בין אכילת מוצקים לשובע (ניסיתי לתת לו מוצקים הרבה זמן אחרי ההנקה, מעט זמן אחרי ההנקה או מיד אחריה ואין שום הבדל) ולרוב הוא יונק גם אחרי האוכל.

אנסה באמת לגוון במרקמים וטמפרטורות כמו שהמלצת.

במאמר כתוב שזה כמו כל שלב התפתחותי, קורה לכל ילד בקצב שלו. זה בדיוק מה שמדאיג אותי, שהוא עוד לא בשלב הזה ואני מאלצת אותו לעבור לחצי יממה בלי חלב אם… לפחות הרגעת אותי שלא חייבים לתת תמ”ל.

בכל מקרה אמשיך לעשות ניסויים ומקווה שהכל יסתדר.

תודה רבה

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.