חזרה להנקה מלאה

ראשי Forums הנקה חזרה להנקה מלאה

הדיון הזה מכיל 7 תגובות, ויש לו 3 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  גינת ללל לפני 2 שבועות, 3 ימים.

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

Shanshan
    משתתף

קודם כל, תודה רבה מראש על העזרה! מדהים שיש נשים כמוכן 🙂

הקטנה בת 6 שבועות בהנקה מלאה. נולדה 3.110, ירדה בהתחלה דיי הרבה ל2.780 ולקח שבועיים לחזור למשקל הלידה. בגיל חודש שקלה 3.335. עולה במשקל דיי לאט, וירדה באחוזונים.

לקח חמישה ימים ליציאה חרדלית, ומאז יש לפחות 3 יציאות כל יום. בחמישה ימים הראשונים היה קולוסטרום ורק אז התחיל חלב. לא הרגשתי גודש ועדיין לא מרגישה התרוקנות או התמלאות. לפעמים בבוקר מרגישה קצת חמימות ועקצוצים. זה אומר שאין מספיק חלב?

אני כל הזמן מרגישה שהיא לא שבעה, יונקת שעה ואז נרדמת לחצי שעה-שעה ושוב קמה בוכה. לפעמים יש לופ כזה במשך כמה שעות. מרגישה שזה לא מספק אותה. זה יכול להיות בכל שעות היום. בלילה היא ישנה 4-5 שעות, אבל גם לא רגועה וזזה הרבה מתוך שינה. בשבוע האחרון אני משלבת תמל פעם-פעמיים ביום, תמיד אחרי הנקה. זה התחיל כשרציתי לבדוק אם אחרי שעות של הנקה היא באמת רעבה, ואכן היא אכלה בקבוק של 90. נלחצתי והתחלתי לשלב באופן קבוע. היא באמת קצת יותר רגועה מאז.

בשבוע האחרון לוקחת חילבה 2*3 פעמים ביןם ומרגישה שיפור. אבל התחילה תופעה חדשה שהיא מתעצבנת על הציצי והתחילה למשוך את הפטמה.

מרגישה שההנקה עדיין לא התבססה, ואין סדר בארוחות. זה כל היום קצת לישון, קצת לאכול, קצת לבכות. תמיד חוששת לצאת איתה מהבית וששוב יתחיל לופ ההנקה האינסופי.

סליחה על החפירה, אני כבר מאוד מבולבלת וממש רוצה לחזור להנקה מלאה אבל זה לא מספק אותה. מה אפשר לעשות?

שוב תודה!

גינת ללל
    מנחה

שלום יקירה,
    מזל טוב להולדת הקטנה!
    אני מבינה שתחילת ההנקה קצת הדאיגה אותך, ושכעת יש כמה אתגרים לצלוח בדרך להנקה מבוססת ומהנה.

באופן כללי, אפשר לדעת שהקטנה יונקת מספיק אם יש לה 5-6 חיתולים רטובים ו-3 צואים ביממה (3 יציאות עד גיל חודש, אח”כ עשוי להשתנות). תחושת המלאות של השד ורפלקס שחרור החלב לא בהכרח מעידים על האספקה. זה משתנה בין אמא לאמא.

חוסר שקט עשוי לנבוע מסיבות שונות, ייתכן שבאמת יש צורך באוכל נוסף. אם זאת, חשוב לדעת שתינוקות “רגועים” אחרי בקבוק תמ”ל בגלל שיש להם עומס גדול מאוד על מערכת העיכול, והם מוכרחים לישון בשביל להתמודד אתו.
    כרגע, נראה שהקטנה מצפה לזרם המהיר של הבקבוק. ייתכן שיש צורך בהגברת אספקה ע”י שאיבות. בנוסף, כדאי לקרוא באתר איך להאכיל מבקבוק בהאכלה קצובה או בכלל באמצעים אחרים (כמו מזרק, כוס, כפית).

כדאי לבחון מה קורה עם ההנקה, בעזרת יועצת הנקה, שתוכל לראות בעיניים, לבנות איתך תוכנית וללוות בדרך.
    את, כמובן, מוזמנת גם למפגש לה לצ׳ה באזורך לקבל עזרה ותמיכה.

איך זה נשמע לך?

הרבה הצלחה ומעבר מהיר להנקה מהנה,
    גינת מדריכת ללל

Shanshan
    משתתף

תודה רבה על העזרה.

יכול להיות שהיא אוכלת את הבקבוק למרות שהיא לא רעבה?

התייעצתי עם יועצת בתחילת ההנקה וגם עם היועצת של טיפת חלב אבל הן לא ממש עזרו לי. יש יועצות הנקה שאת יכולה להמליץ עלייהן?

גינת ללל
    מנחה

סליחה על העיכוב בתשובה.
    מה שלומכם כעת?

אפשר לחפש יועצת הנקה באתר ilca ישראל. כמו כן, תוכלי לכתוב מאיפה את ונוכל לתת לך שמות של יועצות הנקה באזורך.

מה היית רוצה לעשות?

הצלחה רבה ומעבר מהיר להנקה מהנה, גינת

Einavga
    משתתף

שלום רב, התינוקת שלי בת 8 צודשים. היתה הנקה מלאה 4 חודשים ולאחר מכן שילוב עם תמ”ל בשל הצורך לחזור לעבודה. סביב גיל 5 חודשים הופסקה ההנקה לחלויןל (טעות שלי כי חשבתי שהיא לא רוצה הנקה או שאין לי מספיק). אני ממש מתגעגעת לזה ורוצה לחזור. אין לי אפילו טיפה אחת ואם מנסה לשאוב חצי שעה ויותר לא יוצאת טיפה!!! בסחיטה ידנית יוצא טיפה אחת צהובה ובטעם מלוח. התינוקת לא מוכנה להתקרב לשד אחרי שטעמה את הטעם המלוח. יש לי סיכוי כלשהו להחזיר הנקה במצב כזה שאין חלב והתינוקת לא רוצה לשמוע על זה?

גינת ללל
    מנחה

שלום יקירה.
    נשמע שנשארו עניינים לא פתורים סביב קשר ההנקה שלכן. אפשר להבין את הגעגועים לקשר המיוחד ולהתכרבלות משותפת (במיוחד בחורף 😉 )

אפשר להגביר את כמות החלב בשאיבות ולנסות לתת לקטנה. האם היא תרצה? קשה לנבא.
    מן הסתם לא תחזרו להנקה מלאה ובגילה אין צורך בכך.

אפשר לנסות הרבה מגע עור לעור (הקטנה רק עם חיתול על חזה חשוף שלך) בכלל בלי לנסות להניק. גם אמבטיה משותפת יכולה לעזור. יש עוד הצעות במאמר על שביתת הנקה באתר, שאולי יעזרו לכם.
    גם אם זה לא יוביל ממש להנקה, בסופו של דבר, זה יתן לכן זמן איכותי וכיפי משותף 🙂

מה דעתך?

הרבה הצלחה, גינת מדריכת ללל

Einavga
    משתתף

קיבלתי ומאמצת את הנאמר(:

אלפי תודות

גינת ללל
    מנחה

בשמחה 🙂
    נשמח לעדכונים

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.