הפסקת הנקה

ראשי Forums הנקה הפסקת הנקה

הדיון הזה מכיל 4 תגובות, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  גינת ללל לפני 1 שבוע.

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #12866

  innush
  משתתף

  שלום,בעלי הפתיע אותי בחופשה כשהתינוקת תהיה בת שנה ו3 חודשים.תמיד אמרתי שברגע שנצא לחופשה אני אפסיק להניק כי זה מעולם לא היה קל.עכשיו כשהגיע הרגע התחושות מעורבות.כיום מניקה לפני השינה ולפנות בוקר.
  רציתי לשאול:
  1.האם ישאר חלב אם פעם אחרונה שאניק תהיה חמישי לפנות בוקר ואחזור להניק בשבת בלילה?אני לא רוצה לשאוב ומעולם לא שאבתי לפני.
  2.במידה ואחליט לגמול.איך הכי נכון לעשות בלי שתרגיש שנטשתי אותה?כי כואב לי עליה.כיום בלילה יש רגעים שרק זה מרגיע אותה.האם פשוט לגמול בבת אחת? כי גם ככה נותרו רק 2 הנקות.או האם בהדרגה?היא אומרת ציצי אבל היא לא מבינה ציצי הלך לישון וכדומה.איך אדע להרגיע אחרת?תודה

  #12867

  גינת ללל
  מנחה

  שלום אינה.
  איזה יופי שעד עכשיו נהניתן מקשר הנקה. הרבה פעמים שינויים בניהול ההנקה מאפשרים לנו להמשיך להנות מהקשר הזה עוד תקופה.

  נשמע שמצד אחד רצית לצאת לחופשה ולסיים את ההנקה, ומצד שני, יש משהו יקר בקשר הזה…

  בשביל להמשיך הנקה אין הכרח לשאוב. מספיק לסחוט את השד במקלחת, מעל כיור ולדאוג להמנע מתחושת גודש. אם הקטנה תרצה לחזור לינוק הזרם ישתקם.

  אם את מעדיפה גמילה, אופן הביצוע תלוי בכמה זמן יש עד החופשה. אם יש זמן, עדיף להוריד בהדרגה קודם הנקה אחת ואח”כ את השניה, בהפרש של ימים ואפילו שבועות. כדאי מאוד לדבר איתה על זה. הביטוי המילולי שלה עדיין לא כ”כ בשל, אבל יכולת ההבנה שלה הרבה יותר גבוהה. אפשר לספר את זה כסיפור, וכמובן, למצוא אמצעי הרגעה חלופיים.

  היבט נוסף הוא הפן הרגשי, ששווה לתת לו את המקום שלו, הן מבחינת הקטנה, שזקוקה בגיל הזה לנוכחות אמהית, והן מבחינתך כאמא, שזקוקה לקרבת בתך באותה מידה.
  חשוב לתת משקל ומקום למחשבה – האם אני אצליח ליהנות הנאה שלמה כשאני רחוקה מבתי? האם אני מרגישה בטוחה להשאיר אותה עם מי שיטפל בה בהיעדרי? איך היא תסתדר עם הקושי?

  מה דעתך?

  הרבה הצלחה,
  גינת מדריכת ללל

  #12868

  innush
  משתתף

  גינת שלום,

  תודה רבה על המענה.

  סחיטת השד היא בשביל מניעת גודש או בשביל המשך זרם חלב? איך לדאוג למניעת גודש?

  בעצם, אין צורך לחשוש שהחלב יגמר מעצמו בלי שאיבה?

  אילו אמצעים חלופיים כדאי לנקוט?

  מבחינת הקושי הרגשי – אני מרגישה בטוחה להשאיר אותה אצל ההורים כי היא שם מדי יום והיא רגילה. העניין הרגשי שמפריע לי זה שאולי היא ״תפגע״ ממני שאני מונעת ממנה הנקה כשאחליט להפסיק.בפן הזה כואב לי עליה.

  והפחד הזה שזה ייצור ריחוק, כי זה משהו שייחודי רק לנו. למרות שכל תקופת ההנקה לא היתה לי קלה.

  תודה

  #12869

  innush
  משתתף

  שאלה נוספת שרציתי לשאול ואולי קצת טפשית.

  כל תקופת ההנקה לא שתיתי אלכוהול.

  במידה ואשתה, האם צריך לשאוב ולזרוק או שמספיק הפרש של מספר שעות בין השתייה להנקה?

  גם קראתי איפשהו שצריך בלי קשר לשתייה כשלא מניקים לשאוב ולזרוק. זה נכון?

  #12893

  גינת ללל
  מנחה

  איזה יופי שהגעתן לקשר הנקה משמעותי למרות הקשיים!

  הסחיטה נועדה גם למנוע גודש וגם להמשיך להזרים את החלב. ברגע שמרגישים תחילה של אי נוחות בשד סוחטים עד להקלה. בעקרון, כל עוד תמשיכי להזרים את החלב אין סיבה שהוא יתייבש. אם הבנתי נכון מדובר על כ-3 ימים.

  לגבי אלכוהול, קלימאם (בקישור המצורף)מציינת שהאלכוהול מתנדף מחלב האם כאשר הוא מתנדף מדמה, ולכן אין צורך לשאוב ולזרוק (אלא כדי להמנע מגודש) כיוון שזה לא מזרז את יציאת האלכוהול מהדם. ברגע שהאם מרגישה פיכחת מספיק לנהוג ניתן להניק.
  כמובן שקצב ההתנדפות תלוי בכמה מזון האם אכלה, במשקל גופה ובכמות האלכוהול. אפשר לראות בקישור שלה לגבי הכמויות.

  בפן הרגשי – נפלא שהקטנה תהיה בסביבה בטוחה ומוכרת, זה בוודאי יקל עליה מאוד. כדאי לחשוב לגבי הלילה, שהוא בכל מקרה זמן קשה, ואם בנוסף אמא לא נמצאת זה עשוי להיות אתגר לא פשוט לקטנה. יהיה צורך לחשוב איך להקל עליה ולהכיל אותה.
  כמו שכתבת, הנקה יוצרת קשר ריגשי מאוד מיוחד. עם הזמן מפתחים עוד כלים ומשכללים את הקשר, כי בשלב מסויים תינוקות/פעוטות מפסיקים לינוק. אבל כרגע, זה ללא ספק יתרון שיש כלי כ”כ משמעותי לבניית קשר ומענה הורי.
  חשוב לציין, שגם כשאין קשר הנקה נוכחות אמהית מאוד משמעותית לקטנה והפרידה עשויה להיות לא פשוטה.

  מה את אומרת?
  הרבה הצלחה, גינת

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.