הנקה תמ"ל ומה שבניהם

ראשי Forums הנקה הנקה תמ"ל ומה שבניהם

הדיון הזה מכיל 3 תגובות, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  גינת ללל לפני 2 חודשים, 1 שבוע.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

Lali11
    משתתף

שלום הבת שלי בת חודש וחצי. בשל מחלת ריאות שהתפתחה אצלה בגיל 3 שבועות התחלתי לשאוב על מנת לשמר את הכמויות (בשיא המחלה היא הצליחה לאכול רק 10 מ”ל דרך מזרק במשך כשבוע), בשבוע האחרון המחלה כבר מאחורינו ב” ה ועדיין אנחנו מתנהלות עם בקבוקים שאובים  במהלך השבוע היא קיבלה 3 פעמים בקבוק של תמ”ל ושמתי לב לדבר הבא בעל פעם ששהיא מקבלת בקבוק שאוב היא פולטת/מקיאה לעיתים תוך כדי האוכל/ בסוף ההאכלה /בזמן גראפס

בקיצור כל ההאכלה נגמרת בהחלפת כל הבגדים שלי ושלה ואילו בשלושת הפעמים שאכלה את התמ” ל לא פלטה או הקיאה כלל.

למה זה? מה לעשות?

גינת ללל
    מנחה

שבוע טוב יקירה.
    איזה אתגרים עברתם, נשמע מלחיץ ואפילו מפחיד לעבור דבר כזה בגיל כ”כ צעיר. ב”ה שאתם כבר אחרי וכל הכבוד שהצלחת לשמר חלב בתקופה כזו!

האם יכול להיות שהאכלת החלב השאוב נעשית יותר מהר? יכול להיות שהתמ”ל יותר סמיך ולכן זורם לאט יותר?
    עד שתגיעו להנקה ישירה כדאי להאכיל בהאכלה קצובה מבקבוק.

מה דעתך?
    הרבה הצלחה ורק בריאות!
    גינת מדריכת ללל

Lali11
    משתתף

גינת המון תודה על המענה.

אכן לא היה פשוט ומאוד מלחיץ.

בנוגע להאכלה ניסינו הכל ואת כל השיטות כולל הטכלה בטרמפולינה (בכל זאת ילדה שלישית כאשא הראשונה סבלה מריפלוקס מאוד קשה ואני התעקשתי על הנקה עד גיל 5 חודשים, (לא שזו הייתה החלטה נבונה אבל זה כבר לפוסט אחר 🤔) אז מכירים את כל השיטות 😉)

היינו אצל הרופא והוא אמר שאולי קשה לה לפרק את חלב האם, האם יש דבר כזה זה הגיוני?

(לא שמעתי על כל בעבר)

והוא הציע לחשוף במינונים לחלב אם

תחילה 1/3 חלב אם 2/3 תמ”ל  לאחר כ 4 ימים 1/2 חלב אם 1/2 תמ”ל וכך הלאה.

כרגע אין שום שיפור אני מתחילה עם החלב אם, לא מספיקה להרים לגרפס והיא כבר פולטת.

אשמח לעוד רעיונות, פיתרונות? ובעיקר להבין מה קורה פה. ממש לא רוצה לוותר על ההנקה

המון תודה 🤩

גינת ללל
    מנחה

שלום יקירה.

אם אני מבינה נכון, הכיוון כרגע הוא האכלה בבקבוקים בלבד?

לגבי קושי עם החלב – תינוקות לא רגישים לחלב אם עצמו.
    לפעמים יש מעבר של מולקולות קטנות מהמזון של אמא, לזרם הדם שלה ומשם לחלב.
    יש מקרים שמולקולות אלו גורמות לרגישות אצל התינוק.
    התשובה היא לא להפסיק את ההנקה, אלא להוריד מהתזונה של אמא את הרכיב החשוב כאלרגני.
    בד”כ מתחילים מחלב פרה, היות והוא גם אלרגני וגם מולקולה קטנטנה שחודרת יחסית בקלות עד לחלב האם. אבל, מכיוון שחשבתי שאתם מאכילים בתמ”ל רגיל מחלב פרה, זה לא נשמע כ”כ הגיוני, אלא אם יש רגישות למרכיב אחר בחלב שלך, וגם אז, מחפשים למה הרגישות. עם זאת, כיוון שתמ”ל הרבה יותר אלרגני והרבה יותר קשה לעיכול ולפירוק מחלב אם, חשבתי על ההבדלים האפשריים בזרם.
    מה דעתך?

בכל מקרה אתייעץ עם מדריכות נוספות.

לגבי שילוב תמ”ל עם חלב אם באותה מנה. זה לא מומלץ, כיוון שתמ”ל הורס חלק מהמרכיבים החיסוניים בחלב האם.

האם יכול להיות שיש לקטנה ריפלוקס?

הרבה הצלחה, גינת

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.