הנקה חלקית

ראשי Forums הנקה הנקה חלקית

הדיון הזה מכיל 3 תגובות, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  אליענה ללל לפני 2 חודשים, 3 שבועות.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

shani_blu
    משתתף

שלום וברכה,
    בני בן השנה וחודשיים עדיין יונק, הנקה חלקית ממש- פעם אחת בבוקר ופעם אחת אחהצ, בלבד.
    מאז שהתחלתי עם ההסדר הזה, של ההנקה פעמיים ביממה, התחילו להופיע לי כתמי דם קטנים,
    כבר שבועיים שאני ככה, וזה בעייתי עבורי מבחינת ההלכה,
    הבנתי שכל עוד מתקיימת הנקה חלקית יש סיכוי לכתמים,
    האם יש מה לעשות בנידון?
    האם ניתן לוותר על ההנקה ולגמור את הסיפור? אני מאוד לא רוצה כי אנחנו נהנים מכך מאוד.. 😛
    או שאולי זו שאלה לרופא נשים? 😐

שלום יקרה,
    איזה כיף שאתם נהנים מאד מההנקה בגיל שנה וחודשיים!
    אכן שינוי בזמני ההנקות (למשל אי הנקה בלילה) או צמצום מספר ההנקות יכולים לגרום לשינויים הורמונליים. קיימת שונות רבה בזמן חזרת מחזור הווסת לאחר הלידה, כאשר רב האמהות המניקות יקבלו ווסת בין 6 ל18 חודשים לאחר הלידה. כתמים, מחזורים לא סדירים, תסמיני ווסת ללא דימום ועוד הם כולם נפוצים ונורמליים.

יתכן שבקרוב יגיע הדימום של הווסת גם בלי שתיזמי שום שינוי. יתכן שאם תוסיפי הנקה אחת חזרה המצב יתאזן.
    אפשר לפנות לרופא ולבצע בדיקות לראות מה המצב ההורמונלי.
    כמובן שניתן לקבל הדרכה הלכתית לגבי הכתמים כדי להיאסר כמה שפחות..
    המון בהצלחה!
    אליענה ללל

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 3 חודשים, 2 שבועות ע"י  אליענה ללל.

shani_blu
    משתתף

שלום וברכה,
    דבר ראשון תודה על המענה,
    דבר שני- לאחר בדיקה אצל רופא נשים מתברר שאני בהריון, ואני תוהה לגבי המשך הנקה,
    כרגע אני במצב גופני מאוד לא טוב עקב תחילת ההריון, חולשה, בחילות, סחרחורות, ואי תפקוד כללי
    ולאחר כל הנקה ואפילו במהלכה אני נתקפת בסחרחורות חזקה ובתחושה של חולשה גדולה.
    הבן שלי עדיין מאוד רוצה לינוק, ואלמלא מצבי הגופני הלא פשוט הייתי מאוד רוצה להמשיך להניק אותו,
    אך החלטתי להפסיק,
    רציתי לשאול איך מפסיקים בהדרגה? אני לא רוצה להגיע למצב של גודש,
    המון תודה רבה!!

שלום יקרה!
    בשעה טובה על ההריון החדש!
    אכן הנקה בהריון יכולה להיות מאתגרת, ולדרוש הרבה כוחות. יש כאן מידע נוסף: הנקה בהריון
    בהריון לרוב החלב הולך ופוחת באופן טבעי, וכנראה שלא יהיה גודש מהורדה של ההנקות האחרונות.
    הרבה אמהות מוצאות כי המפתח לגמילה מוצלחת בכל גיל הוא “בהדרגה ובאהבה”.
    בגיל שנה וחודשיים אפשר הרבה תינוקות יכולים לקבל את כל הדרוש מבחינה תזונתית ממוצקים ושתיה.
    אפשר לנסות למצוא מענה רגשי שיחליף את זמני ההנקה – חיבוק מיוחד, שיר ששרים יחד, התכרבלות, קריאת סיפור, ארוחת חטיף ושתיית מים, יציאה לגן שעשועים..
    אפשר לקצר את משך ההנקה ולעבור לפעילות עד שכבר אין הנקה.

המון בהצלחה!
    אליענה ללל

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.