בעיות בהנקה

ראשי Forums הנקה בעיות בהנקה

הדיון הזה מכיל 3 תגובות, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  אליענה ללל לפני 4 ימים, 12 שעות.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

avigaild
    משתתף

שלום,

יש לי תינוקת בת 6 שבועות (מחרתיים 7) שיונקת ומקבלת בקבוק פעם/ פעמיים בשבוע.

היא נולדה במועד ושקלה 3.140 בלידה ולאחר 10 ימים חזרה למשקל הלידה . ביום יש בערך 12 החלפות חיתולים, מתוכם לפחות 6 חיתולי קקי. לציין שבטיפת חלב לא היו מאוד מרוצים מהעלייה במשקל (הייתה אמורה לעלות 600 גרם ועלתה 580…)

בשבועיים הראשונים הכל הלך חלק עם ההנקה (כל שעתיים- שלוש גם בלילות), אבל מגיל שבועיים ועד עכשיו, בשעות היום אני מרגישה שהיא יונקת בלי הפסקה (כל חצי שעה בערך) .לפעמים הנקות ארוכות של עשרים דקות ולפעמים רק דקות בודדות . מיותר לציין שהדבר יוצר קושי רב בתפקוד יומיומי מאחר ובין ההנקות הגברת לא ממש אוהבת להיות מונחת וגם נסיונות לשים אותה במנשא בד או רגיל לא עלו יפה .

בנוסף בשעות הערב כאשר הגזים מגיעים היא מראה סימני רעב אבל לא מוכנה להתחבר לשד, רק אחרי שאנחנו מהתלים בה אפשר לחבר אותה לפטמה (נותנים מעט חלב בבקבוק ואז מיד כשמסיימת מעבירים לשד או אותו טריק עם מוצץ)

והשאלה האחרונה היא לגבי זרימה מוגברת משד אחד, שכאשר הוא מלא התינוקת ממש משתנקת בזמן האוכל ובהרבה מקרים גם פולטת אחרי שאוכלת מצד זה (קורה בהנקות לילה)
    <p dir=”ltr”>כמובן שהכל בשילוב ההלם מגידול ילד ראשון מביא להמון תסכול ותחושת אשמה גדולה מאוד…</p>
    <p dir=”ltr”>תודה רבה מראש לעונות :)</p>

שלום יקרה,

החודשים הראשונים הם מאד אינטנסיביים! אתם מתרגלים להיות משפחה והמתוקה מתרגלת לחיים מחוץ לרחם..

הרבה תינוקות יונקים במרווחים קטנים וזה בסדר.

מה אפשר לעשות כדי לעזור לכן?

– מגע עור לעור כשמתאפשר – היא רק עם חיתול על העור שלך ושתיכן מכוסות בשמיכה.

לגבי הזרם החזק – הנקה בתנוחה אנכית תוך שאת נשענת אחורה. יתכן ויעזור גם לסחוט מעט חלב לפני ההנקה וכשהזרם נחלש מעט לחבר אותה. לחלופין אפשר לחבר אותה וכשמגיע ה”שפריץ” לנתק אותה, לקבל אותו בכלי או חיתול בד ואז לחבר אותה חזרה.

לא הבנתי, מתי וכמה היתה השקילה האחרונה? האם יש לך כאבים בהנקה?

המון בהצלחה!

אליענה ללל

avigaild
    משתתף

היי,

תודה רבה רבה על המענה המעודד!

השקילה האחרונה הייתה בגיל חודש (לפני כשבועיים) והיה לי חשש שההנקות התכופות מעידות על הנקה לא יעילה (כיוון שהתינוקת לא שובעת) ולכן העלייה במשקל היא מינימלית .אין לי כאבים בהנקה .

תופעה נוספת ששכחתי לכתוב עליה, היא שכאשר אני מנסה להניק אותה מהצד עם הזרימה החלשה יותר היא לפעמים מסרבת לינוק ממנו דבר שיוצר לעתים גודש .אני משתדלת להתחיל מהצד הזה כאשר היא מאוד רעבה או ישנונית, אבל האם יש משהו שניתן לעשות כדי להגביר את הזרימה מצד זה?

שלום יקרה,

רק אגיד שעל פניו העליה במשקל נראית בסדר גמור.

אנחנו לא סימטריות ואצל הרבה אמהות צד אחד מניב יותר חלב או זרם חזק יותר מהצד השני. יש אמהות שאפילו מיניקות רק משד אחד.

כדי לעודד הנקה מהשד, הפחות אהוב אפשר להתחיל מהשד הזה, לסחוט לה לפה בזמן ההנקה. אפשר להחליף צדדים כמה פעמים במהלך הנקה – להתחיל עם השד הפחות אהוב, כשמתעצבנת לעבור לשד השני ובסוף להחזיר לצד הראשון לכמה שלוקים של פינוק והרגעה.

חוזרת שוב – יניקה תכופה מגבירה ייצור חלב!

בהצלחה!

אליענה ללל

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.